E- projekcje Polska

On 1 grudnia 2012 by beebat0w

System e-projekcje stanowi alternatywę dla standardowej analizy  finansowej tworzonej dla firm i instytucji „ręcznie”, przy pomocy specjalistów analityków rozpatrujących wyniki finansowe zleceniodawcy na poczet zabiegu prognozy finansowe.

Mianowicie zastosowano tu technologię oprogramowania online, pozwalającego na stworzenie profesjonalnej analizy finansowej w oparciu o dane firmy z ubiegłego okresu, oraz komputer z dostępem do internetu. N ie wymaga się tu wiedzy fachowej, wykształcenia, doświadczenia w branży analitycznej – cały proces aplikowany poradami i praktycznymi radami staje się prosty i intuicyjny. Analiza finansowa przez internet dzięki e-projekcje to szansa, że przygotowania przygotujesz profesjonalne prognozy finansowe.

Małe i średnie przedsiębiorstwa zobowiązane są często do przygotowywania profesjonalnych prognoz finansowych, nie mając jednocześnie odpowiednio przygotowanej do tego kadry ani środków niezbędnych do zakupu drogiej usługi profesjonalnego doradcy finansowego.e-projekcje stworzone zostały właśnie z myślą o nieprofesjonalistach, dla których niezbędne jest wsparcie merytoryczne przy przygotowywaniu prognozy. W pierwszej kolejności e-projekcje adresowane są do księgowych, właścicieli firm i osób przygotowujących wnioski o dotacje unijne, którzy nie mają fachowej wiedzy z zakresu planowania finansowego, a przygotowanie analizy finansowej jest dla nich doraźnym zadaniem i wynika z bezpośrednich potrzeb (np. ubieganie się o kredyt czy dotację unijną).

Ambicją twórców programu było stworzenie narzędzia, dzięki któremu nawet laik będzie w stanie przygotować poprawną prognozę finansową i zinterpretować jej wyniki. Cel ten realizowany jest dzięki rozbudowanej pomocy prowadzącej użytkownika krok po kroku przez zawiłości informacji finansowych, a także dzięki automatycznie generowanemu komentarzowi pozwalającemu na zinterpretowanie uzyskanych wyników i ewentualne wprowadzenie korekt do pierwszej wersji prognozy. Co istotne, e-projekcje napisane zostały zarówno z myślą o przedsiębiorcach prowadzących księgi rachunkowe, jak i księgę przychodów i rozchodów. Dla tych ostatnich stworzono czytelny model przejścia z danych zawartych  w prowadzonych księgach do modelu sprawozdań finansowych z ustawy o rachunkowości.

Comments are closed.