Hotele Katowice

On 7 listopada 2011 by superktos21

Odkryłam ostatnio obiekt godny rekomendacji – cudowny hotel … było to w trakcie służbowej delegacji.

Przy okazji od właścicieli dowiedziałam się, że gdym wcześniej, przed wyjazdem wklepała w goglarkę frazę „hotel w Katowicach„, to nie trafiłabym tu przez przypadek, a najprawdopodobniej byłby to mój świadomy wybór.

Ale wracając do mojej historii…to gdy go ujrzałam, to zobaczyłam że z zewnątrz wyglądał na przeciętną. Było ciemno, okolica oszczędna w świecące lampy. Od kilku godzin w drodze, byłam bardzo głodna. Zobaczyłam napis ,smaczne jedzenie” i na smak pierogów ruskich od razu się zatrzymałam. Nie spodziewałam się zbyt wiele – oczywiście oprócz sytego posiłku. Jednak pierwsze, co mnie urzekło zaraz po wejściu do środka to wcale nie upragniony zapach potraw (choć był intensywny i przyjemny) a wspaniały, utrzymany w we wschodniej stylistyce
wystrój. Wiele podróżuje po Polsce i po europie, pomimo to subtelnego uroku orientu nie zauważyłam nawet w krajach azjatyckich. Jak nie trudno przewidzieć nie zjadłam tego wieczoru pierogów ruskich. Jednak miejsce tak mnie urzekło, że postanowiłam dogłębniej poczuć klimat tego miejsca i zostać na noc. Okazało się, ze nad restauracją znajduje się hotel, a obok pub. Wszystko równie śliczne i starannie urządzone w podobnym stylu. Po posiłku wybrałam się do restauracji na małe degustacje orientalnych łakoci.

Comments are closed.