Cięcie laserem Gliwice

On 7 listopada 2011 by beebat0w

Wiele nowoczesnych technologii obróbki materiałów jest dziś na etapie badań naukowych, które dynamicznie tworzą nowe sposoby produkcji ekonomicznej, szybkiej i przyjaznej środowisku. Do największych osiągnięć w dziedzinie dzielenia materiałów są z pewnością znane na rynku produkcyjnym metody cięcie laserem, cięcie wodą, cięcie plazmą – powoli wypierające poczciwe cięcie mechaniczne.

Serwis ciecielaserem.info dostarcza kompendium wiedzy na temat omawianych technik, opisując poszczególne etapy procesów technologicznych, wady i zalety w/w, oraz dołączając ciekawostki techniczne,

historię powstawania wynalazków,

ich nieznanych autorów, filmy video ilustrujące dane etapy obróbki oraz wiele innych ciekawych informacji z dziedziny obróbki materiałów poprzez cięcie wodą i inne.
Portal jest stale rozwijany i uzupełniany o nowe wiadomości. Zapraszamy do współpracy w rozwoju serwisu i dodawania sugestii / komentarzy.

Serdecznie zapraszamy!

Ciekawostka z serwisu:

Cięcie laserowe można podzielić na następujące metody:

Cięcie przez odparowanie, które polega na tym, że materiał poddany działaniu zogniskowanej wiązki ulega odparowaniu w atmosferze gazu obojętnego. Metoda ta jest stosowana do obróbki materiałów nie ulegających topnieniu np.: drewno, niektóre tworzywa sztuczne.

Cięcie przez topienie i wydmuchiwanie; materiał poddany do obróbki, pod działaniem zogniskowanej wiązki ulega stopieniu i jest usuwany strumieniem gazu obojętnego. Zastosowanie np.: metale, w szczególności dobre wyniki daje cięcie ciśnieniowe stali nierdzewnych.

Cięcie przez wypalenie, które polega na tym, że materiał poddany działaniu zogniskowanej wiązki jest wypalany przez strumień tlenu lub mieszaniny gazów zawierającej tlen. Zastosowanie: metale i inne materiały spalające się w wysokiej temperaturze. Jest to najczęściej stosowana metoda cięcia, standardowa metoda dla stali węglowych.

Generowanie pęknięć termicznych – zogniskowana wiązka wywołuje naprężenia cieplne, powodujące pękanie materiału. Zastosowanie: materiały kruche, zwłaszcza szkło.

ul. Guido Henckela Donnersmarcka 5
41-807 Zabrze

Mail: produkcja@budexpert.com.pl

tel:  32 666 44 80 | 32 666 44 81

Telefon komórkowy: 791 527 370

Comments are closed.