Projektowanie wnętrz Gliwice

On 14 sierpnia 2011 by beebat0w

Wymarzony wystrój wnętrza mieszkania, domu, posesji lub biura jest celem niemal każdego z nas. Czasem nawet przez wiele lat dążymy do zrealizowania naszego celu, oszczędzając i krok po kroku w miarę naszych możliwości finansowych – urzeczywistniamy nasze wizje i marzenia . Czasem, bynajmniej nie z powodu braku weny, zwracamy się o pomoc do specjalisty – architekta. Architekt Gliwice to zawód, którego działalność polega na współtworzeniu kultury przez projektowanie architektoniczne obiektów budowlanych, ich przestrzennego otoczenia oraz ich realizację, na nadzorze nad procesem ich powstawania oraz na edukacji architektonicznej. Tak definiuje ten zawód w Polsce ustawa o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów. Popularna Wikipedia pisze również cytując :

Zawód architekta jest wielowątkowy, trudny do jednoznacznego zdefiniowania i w zależności od kraju, w różnym czasie, przedstawiciele tego zawodu spełniali nieco odmienne funkcje. Jest to zawód interdyscyplinarny (łączący wiele dziedzin nauki i techniki). Architektami nazywa się:

  • artystów, zajmujących się teorią kształtowania przestrzeni i jej związkami ze sztukami pięknymi, a także projektowaniem formbudownictwo
  • inżynierów (w sensie wykształcenia /poli/technicznego), zajmujących się technicznym planowaniem budynków
  • kierowników budowy, mistrzów budowlanych zajmujących się nadzorem realizacji, zarządzaniem budową i planowaniem terminów i kosztów

Najczęściej architekci łączą wymienione dziedziny działalności, kładąc jednak różny nacisk na poszczególne funkcje. Ponadto architektami określa się ludzi pracujących jako:

  • urbanista (architekt miast)
  • ruralista (architekt terenów wiejskich)
  • architekt krajobrazu
  • architekt wnętrz (budynków i pomieszczeń)

Projektowanie wnętrz Gliwice to specjalność jednego z gliwickich architektów – Marioli Napierała – Malinowskiej. Cytując panią architekt :

” Dom, mieszkanie, miejsce pracy, wypoczynku – to tylko parę z wielu tematów, z którymi mogą się Państwo do nas zwrócić. Jak wiadomo, przestrzeń, w której żyjemy, musi być dla nas przyjazna, musi być  przez nas lubiana. Przecież nie ma nic przyjemniejszego od przyjścia z pracy, i wypoczynku w swoim pięknie urządzonym mieszkaniu czy domu. Ja też lubię otaczać się pięknymi wnętrzami, ale powszechnie wiadomo, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Dlatego też przestrzeń, zarówno tą wewnętrzną i zewnętrzną kształtujemy razem – klient i ja. To Państwo wyrażacie swoje upodobania, swoje pasje, swoje pragnienia. Ja staram się z kolei wyobrazić sobie to wszystko, i zrealizować te marzenia. Przestrzeń, którą kreuję nie będzie przecież moim światem. To będzie Państwa świat, i to Państwo musicie czuć się w nim dobrze . Państwo Wytyczacie drogę, – ja jestem tylko przewodnikiem…”

mariolanapieralamalinowska[1]

 

Mariola Napierała – Malinowska

architekt Gliwice

tel. 601 843 600

maja.malinowska@poczta.fm

Comments are closed.