Śląsk BudExpert

On 15 maja 2010 by admin

Zakład produkcyjny precyzyjnej obróbki materiałów BUDEXPERT specjalizuje się w nowoczesnych procesach technologicznych cięcie wodą cięcie laserem.  Przy długofalowej współpracy zapewniamy bardzo dogodne warunki finansowe z możliwością negocjacji cen.  Zalety naszych usług:

  • kompleksowe wykonawstwo
  • precyzja wykonania
  • krótkie terminy realizacji
  • konkurencyjne ceny
  • transport

Informacje o stosowanych technologiach:

timthumbCIĘCIE WODĄ to użycie strumienia wody (cieczy lub mieszanki cieczy i materiału ściernego o bardzo wysokim ciśnieniu) do przecięcia materiału. Niewątpliwą zaletą tego procesu jest ekonomia użytkowania, elastyczność, niesamowita precyzja oraz bezodpadowość. W procesie tym można również sterować technologicznymi parametrami końcowymi produktu ( jak np. gładkość ). Warto zaznaczyć, że jest to unikalna metoda, w której nie występuje oddziaływanie cieplne (brak naprężeń, idealna powierzchnia krawędzi ciętych…)

Wycinarka Omax Jet Machining Center 55100 wykorzystuje innowacyjną technologię cięcia strumieniem wody ze ścierniwem. Pozwala ona na precyzyjną obróbkę praktycznie każdego rodzaju materiału.

Zalety cięcia wodą

> Niska temperatura cięcia
> Maksymalna grubość materiału ciętego:
– 200mm (aluminium, tworzywa sztuczne, drewno, kamień)
– 150mm (stal)
> Wymiary stołu roboczego: 3200/1650mm, zakres roboczy x: 2540mm, zakres roboczy y: 1400mm
> Cięcie każdego typu materiałów, między innymi: stali, aluminium, szkła, drewna, tworzyw sztucznych, gumy, kamienia, ceramiki i innych
> 6 jakości cięcia w zależności od oczekiwań klienta

timthumbCIĘCIE LASEREM stanowi nowoczesną metodę obróbki o zbliżonych parametrach wymiarowych do standartowej obróbki mechanicznej. „Podstawowa różnica tkwi w stosowanym czynniku tnącym, który w przypadku cięcia laserowego stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości.” W zależności od stosowanego urządzenia (przede wszystkim jego mocy) cięcie przeprowadza się na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji. Do największych zalet procesu cięcia laserem należy niewątpliwie doskonała jakość gotowych elementów oraz krótki czas samego procecu cięcia ( co naturalnie wiąże się z obniżeniem kosztów usługi )

System TruLaser 3030 jest wynikiem ciągłych i intensywnych badań oraz rozwoju. W połączeniu precyzyjnej budowy maszyn z najnowszymi technologiami laserowymi i sterowania jest wybitny w swojej klasie.

Zalety cięcia laserem

Doskonała jakość cięcia

Stuprocentowa powtarzalność przy produkcji seryjnej

Maksymalna grubość materiału ciętego:
– 20mm (stal konstrukcyjna)
– 12mm (stal nierdzewna)
– 8mm (aluminium)

Wymiary stołu roboczego: 3000/1500mm

Laser umożliwia również:
– znakowanie detali w celach identyfikacji
– grawerowanie
– obróbkę blach powlekanych folią

ZakŁad Produkcyjny Bud-Expert

CIĘCIE WODĄ ŚLĄSK

44-109 Gliwice-Łabędy ul. Mechaników 9 ( tereny Bumaru )

Telefon/Fax: (32) 734-57-15 email: produkcja@budexpert.com.pl
(32) 734-57-17
(32) 734-57-27 www: http://www.budexpert.com.pl
Telefon kom: 0 791 52 73 70

Comments are closed.